לימודי פיקוח בניה

פיקוח בניה הגיע אלינו כתפקיד נפרד בתהליך הבנייה רק בשנים האחרונות, זאת בשל הרחבת המימדים בפרוייקטים מורכבים. ככל שתהליך הבנייה הופך יותר מורכב עם השנים, כך גם החומרים בהם נעשה שימוש וטכניקות הבניה הלכו והתרחבו השתכללו והפכו למורכבים יותר.

כיום, מפקח בניה האחראי על ניהול כל שלבי הביצוע של פרוייקט הבנייה, חייב להיות בעל ידע מקצועי רב על מנת לפקח על תהליך הבנייה, ואת הידע הזה ניתן לרכוש במסגרת לימודי פיקוח בניה. גם בחברתינו, מפקחי הבניה עברו הכשרה מקצועית ומסודרת ולמדו את רזי המקצוע מא' עד ת', רכשו ניסיון וצברו ותק, שם ומוניטין.

למרות שנושא זה מעט פרוץ, מכללות רבות מעניקות הכשרה מקצועית (מעשית ועיונית) להיות מפקחי בנייה טובים ואיכותיים. לימודי פיקוח בניה מכשירים את הסטודנטים לדעת לנהל ולקבוע לוח זמנים באתר הבנייה, ומעניקים כלים כדי לקבוע מה יהיו נהלי העבודה הנכונים. בנוסף, הלימודים מכינים את הסטודנט המעוניין להפוך למפקח בניה, להתמודדות עם תיאום מול הרשויות הרלוונטיות כגון הרשות המקומית, חברות אנרגיה ומים, ואל מול כל הגורמים האחראים על התשתיות באזור.

קורס מפקחי בניה

במסגרת קורס פיקוח בניה, הסטודנטים רוכשים מיומנויות שונות וידע בתכנון ופיקוח בניה ובמקצועות הנלווים. הבוגרים יוצאים לשוק העבודה כמפקחי בניה מן השורה, כשברשותם ידע נרחב בניהול פרויקט בנייה החל משלב התכנון ועד לשלב הביצוע.

לימודי פיקוח בניה נמשכים בין שנה וחצי לשנתיים ובסיומם יש לעבור שני מבחנים, מבחן אחד בכתב ומבחן אחד בעל פה. שני המבחנים הם במתכונת ברורה של משרד התמ"ת. רק לאחר קבלת ציון עובר בשקלול שני המבחנים, מקבל הסטודנט תעודת הכשרה מטעם משרד התמ"ת המאפשרת לו לעסוק בפיקוח בניה ולהציע את שירותיו בתור מפקח בנייה בשטח. התעודה אינה הכרח בכדי לעבוד אך היא בהחלט תעודת חותם פורמלית שמוסיפה ערך רב למעמדו של אדם כמפקח בנייה.

הקבלה אל לימודי ניהול פרוייקטים בבנייה בדרך כלל מותנת בתעודת בגרות מלאה ואינה מצריכה לימודי פיקוח בניה אקדמאים קודמים או הכשרה הנדסית או הנדסאית קודמת. רוב מפקחי הבנייה מרוויחים שכר ממוצע או מעל הממוצע במשק והצעות העבודה רק מתרבות במהלך השנים עקב המודעות לנוחות ולחיסכון שיש להעסקה של מפקח בנייה טוב ואמין.

פיקוח בנייה
רוצה להיות מפקח בניה?
קרא הכל על הכשרה מקצועית!
פרסום מפקחי בניה

Fatal error: Call to undefined function startblock() in C:\Websites\MakaSites\ConstructionsupervisionCoIL\wp-content\themes\construction\framework\theme-functions\layout-and-design.php on line 129