עלות פיקוח בניה

כל מי שהתנסה אי פעם בבניית בית בצורה עצמאית או אפילו בבניית מבנה ציבורי כלשהוא, בוודאי יודע כי תהליך הבנייה אינו דבר קל ופשוט. בכדי להקל על תהליך זה ולוודא שהוא יתבצע על הצד הטוב ביותר, מומלץ לשכור את שירותיו של מפקח בניה. בכדי להבין מדוע עלות פיקוח בניה אינה זולה, יש להבין קודם את מהות תפקידו של מפקח הבניה.

למעשה, אותו אדם אמון על פיקוח בניה. לרוב, מדובר באדם מנוסה, בעל וותק בתחום הבנייה וידע מקצועי בתחום ההנדסי. מפקח הבניה אחראי על ניהול הפרויקט של בניית המבנה כאשר בין היתר עליו תמיד לוודא כי הבנייה נעשית על פי התקנים ובהתאם לציפיות ולדרישות של יזם הפרויקט.

המפקח אמור ללוות את בעל הפרויקט החל משלב תכנון הבית על ידי מהנדס או אדריכל מקצועי, ועד לרגע מסירת המפתח של המבנה. כמו כן, תפקיד מפקח הבניה הוא לבדוק הצעות מחיר ובהתאם לכך לבחור קבלני משנה ואנשי מקצוע. מהמפקח נדרש לודא עמידה בלוחות הזמנים ובתקציב שנקבע מראש, ללוות את הקבלנים ואנשי המקצוע באתר הבנייה בזמן העבודה, ולעדכן את בעל הפרויקט בכל המתרחש בכל רגע נתון במהלך הבנייה.

כמה עולה מפקח בניה?

בדרך כלל, השקעה במפקח בנייה תחסוך לכם הרבה מאוד כסף בהמשך. טווח המחירים כשמדברים על עלות פיקוח בניה הוא בין 5000-20,000 ₪ לחודש עבודה. כמובן שהמחיר משתנה בהתאם לגודל ומורכבות הפרויקט ולזמן שהוא נמשך. מומלץ לעשות סקר שוק בטרם תבחרו מפקח בניה ולבקש מכל מפקח שתדברו עימו להתחייב על תאריכים מסוימים. זאת, על מנת שהוא יהיה בעל אינטרס לעמוד בזמנים בכדי לקבל את שכרו.

פיקוח בנייה
רוצה להיות מפקח בניה?
קרא הכל על הכשרה מקצועית!
פרסום מפקחי בניה

Fatal error: Call to undefined function startblock() in C:\Websites\MakaSites\ConstructionsupervisionCoIL\wp-content\themes\construction\framework\theme-functions\layout-and-design.php on line 129