תוספות בניה

תוספת לבנייה נהנית מרמת מורכבות של בניית מבנה חדש, ויש שיאמרו כי מידת המורכבות של תוספות בנייה היא אף גבוהה יותר. בכדי לשים את תוספת הבנייה בידיים טובות חשוב שהעבודה תתבצע בפיקוחו של מפקח בנייה מוכשר ובעל ניסיון מוכח בתחום פיקוח בניה.

מורכבות תוספת הבנייה היא בצורך לשלבה במבנה הקיים בצורה שלא תפגע בו. זאת נעשה על ידי מפקח הבנייה שעובר בצורה מסודרת על תכניות המבנה הקיים ומוודא היכן ניתן לבצע עבודות בנייה בצורה שלא תזיק לתשתיות הקיימות.

תוספות בנייה נפוצות

ישנן תוספות בנייה נפוצות אשר מוסיפות שטח ונגיעה עיצובית למבנה. לעיתים תוספות אלו מעלות את ערך המבנה.

תוספת בניה על הגג

תוספת בניה על הגג מתאפשרת כאשר לדייר ישנה בעלות על שטח הגג או כאשר תכניות בניין עיר עדכניות, בהן מחזיקות רב הרשויות, מאפשרות תוספת בנייה על הגג. אישור התוספת על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה יתבצע לאחר שקלול כל הנתונים לגבי אותה התוספת.

תוספת בניה קלה

עוד תוספת ראויה לאזכור היא תוספת של בניה קלה מחומרים כמו עץ, גבס, אלומיניום וברזל ולה יתרונות ברורים הבאים יחד עם קלות החומר והשימוש הפשטני בו בבנייה.

חשוב לזכור, בנייה קלה עדיין מחויבת בהקמת ממ"ד במידת הצורך, בחוקי הבנייה השונים, באישור הרשויות המקומיות ובתשתית הנדרשת לכל צורת בנייה אחרת.

תוספת מרפסת

סגירת מרפסת שייכת גם היא לקבוצת תוספות הבנייה והיא נחלקת לשני סוגים, מקורה ולא מקורה. סגירת מרפסת מקורה נחשבת פשוטה כיוון שמדובר רק בבניית קירות. בסגירת מרפסת לא מקורה נתקל בבעיית הקירוי שתיפתר בשיטות מגוונות בעלות תמחור שונה.

תוספות בנייה נוספות ששווה להכיר הן תוספת חדר, תוספת קומה, תוספת פרגולה וכדומה.

נקודת המוצא לתוספות בנייה בבית משותף היא כי לכל דייר היכולת לשנות את הדירה שלו. עם זאת, כל שינוי הפוגע במראה החיצוני של הבניין, בשלד שלו, ברכוש משותף, בתשתיות משותפות או הציוד של הדיירים האחרים יותנה בהסכמה של 75% מהדיירים של המבנה.

פיקוח בנייה
רוצה להיות מפקח בניה?
קרא הכל על הכשרה מקצועית!
פרסום מפקחי בניה

Fatal error: Call to undefined function startblock() in C:\Websites\MakaSites\ConstructionsupervisionCoIL\wp-content\themes\construction\framework\theme-functions\layout-and-design.php on line 129